Opis
Zapach do świec Śliwka
Nuty Głowy: Suszone owoce
Nuty Serca: Śliwka
Nuty Bazy: Wanilia
Jak używać zapachów? W procesie produkcji świec najważniejszą rolę odgrywa temperatura wosku. Podczas dolewania zapachów do roztopionego wosku w topielniku musimy uważać na odpowiednią ciepłotę, ponieważ jeśli dolejemy do zbyt rozgrzanego, olejek może nam wyparować, a w zbyt zimnym wylewać się podczas spalania, tworząc nieładny efekt. Dlatego warto się zaopatrzyć w termometr szpilkowy.
Olejki dodajemy do wosku sojowego o temperaturze ok ok 55 – 60°C. Następnie bardzo wolno, delikatnie mieszamy. To ważne, aby olejek się nie ulotnił.
Zapach stosuje się w proporcji 8-12% do użytego wosku (80 – 120 ml na 1 kg), w zależności od tego, jak intensywna ma być świeca;. Im więcej – tym intensywniejszy zapach. . Nie należy jednak z tym przesadzać, ponieważ przy dużej ilości może zaszkodzić, jeśli będziemy bezpośrednio wdychać. Oprócz tego, zapach może powodować mętnienie oraz zmianę konsystencji, dlatego zalecamy zrobić próbę, aby uzyskać pożądany efekt.
Bezpieczeństwo:
– Zapachy są przeznaczone tylko i wyłącznie do produkcji świec, należy je łączyć jedynie z woskiem, parafiną, stearyną, żelem. Nie nadaje się do innych zastosowań.
– Przechowywać z dala od dzieci
– Powinno się unikać kontaktu ze skórą, ponieważ może spowodować podrażnienia. Szczególnie wrażliwe osoby powinny używać rękawic lub/i okularów ochronnych.